НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"

Наша студентка с титла от Държавното първенство по стрелба с лък

Студентката от НСА "Васил Левски" Добромира Данаилова триумфира с титлата при жените в олимпийски стил (рекърв) на Държавното първенство по стрелба с лък в зала.

Състезанието се проведе от 16 до 18 март в гр. Габрово, като в него участваха 110 състезатели от 15 клуба.

Добромира Данаилова завоюва златен медал в олимпийския стил (рекърв), след като регистрира три победи в елиминационния кръг и на финала преодоля Лилия Божанова от СК „Джамбо 2006“ (Рс) с 6:0 сета.

Сред медалистите на държавното първенство бе и друг представител на Академията - Калинка Иванова (СК „Феникс Арчъри“) – организатор обучение към катедрите „Мениджмънт и история на спорта“ и „Технически и ледени спортове“ на НСА. Тя спечели златен медал при жените в неолимпийския стил (компаунд), с личен рекорд от 544 точки в квалификациите. В елиминационният кръг К. Иванова реализира три победи, като на финала се наложи със 140 на 139 т., над Дениза Величкова СК "Габарит"(Сф).

Поздравления, момичета! Очакваме нови победи!