НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 3705455 Картинка 1922770 Картинка 2344700 Картинка 3056485 Картинка 3446206 Картинка 9783230 Картинка 4115087 Картинка 10030016 Картинка 9378451 Картинка 10802940

Атлетите на НСА връчиха на ректора купата за комплексен победител в държавното студентско първенство

Публикувано на 21 октомври 2020
Състезателите на Национална спортна академия „Васил Левски“ връчиха днес на ректора, проф. Николай Изов, купата на комплексен победител, която спечелиха на държавното студентско първенство, проведено на 17 и 18 октомври на базата на Академията. Нашите студенти завоюваха и отборните шампионски титли при мъжете и жените.

Проф. Изов благодари на студенти, преподаватели и треньори за отличното представяне и спечелените шампионски титли и медали. Той поздрави специално и второкурсничката Михаела Петкова, която в първите дни на октомври подобри националния рекорд за девойки до 23 години в хвърлянето на копие на турнира „Лекоатлетите на Добруджа“ в Балчик. Там тя постигна 60,36 метра - трето постижение в ранглистата при жените за всички времена.

Ректорът информира успешните ни спортисти за ремонтните дейности, които се извършват в момента и предстоящото модернизиране на учебно-спортната база, станали възможни благодарение на отпуснатите, по проекти, финансови средства от министрите на младежта и спорта и на образованието и науката. Проф. Изов допълни също, че благодарение на подписания наскоро договор с Българската федерация по лека атлетика в най-близко бъдеще ще започне ремонт на стадиона за хвърляния и НСА ще се превърне в национален център по хвърляния.

На срещата присъстваха и проф. Апостол Славчев, зам.-ректор по качеството на образованието и акредитацията, проф. Марин Гъдев – ръководител на катедра „Лека атлетика“, гл. ас. Тереза Маринова – преподавател, олимпийски шампион и доц. Пламен Нягин, председател на клуба по лека атлетика в НСА.