НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 9930128 Картинка 4116793 Картинка 5652145 Картинка 9054592 Картинка 6274033 Картинка 1816276 Картинка 9688628 Картинка 3256639 Картинка 6388033 Картинка 4744095

Всички купи от Националната универсиада за джудистите на НСА

Публикувано на 14 май 2024

Всички купи от турнира по джудо на Националната универсиада 2024 в Стара Загора бяха спечелени от състезателите на Национална спортна академия „Васил Левски“. Джудистите на НСА вдигнаха отборните трофеи при жените и при мъжете, както и в комплексното класиране. В първенството участваха 89 състезатели, представители на 11 университета.

При жените шампионки в своите категории станаха Лилия Георгиева и Ирина Железарска от състава на НСА. Отборно класиране жени: 1. НСА, 2. Академия МВР, 3. Софийски университет.

При мъжете златни медали за НСА спечелиха Иван Симеонов, Цветан Данчов, Мариан Палев, Борислав Владов, Ангел Славков. Със сребърни отличия се окичиха Петър Църов, Христо Вълков, Кристиян Цветанов, а с бронзови Ивелин Танковски, Любомир Михов, Любен Филипов, Стоян Стоянов, Янко Гаджев и Мирослав Тодоров. Отборно класиране мъже: 1. НСА, 2. УНСС, 3. Югозападен университет.

Общо джудистите на Спортната академия заслужиха 7 златни, 5 сребърни и 7 бронзови отличия, което им донесе 95 точки. Комплексно класиране: 1. НСА 90 т., 2. Академия МВР (2 златни, 2 бронзови) 20 т., 3. ЮЗУ (1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов), 20 т.