НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 6746529 Картинка 9119090 Картинка 10087060 Картинка 6031172 Картинка 5240799 Картинка 2169978 Картинка 8300228 Картинка 6573356 Картинка 12151285 Картинка 4224517

8 медала за НСА от първото състезание по стрелба с лък на открито

Публикувано на 27 март 2024

На 23 и 24 март в гр. Садово се проведе първият турнир на открито по стрелба с лък „Пролет“. В състезанието взеха участие взеха 116 състезатели от 14 клуба във възрастовите групи: мъже/жени, младежи/девойки и кадети/кадетки в дивизиите „рекърв“, „компаунд“ и „гол лък“.

Студентите от специалност "Стрелба с лък" с водещ преподавател гл. ас. Михаил Оцетов и служители на НСА „Васил Левски“ се представиха отлично, след като в оспорвана борба спечелиха 8 медала, от които 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов.

За успехите в олимпийския стил (рекърв) допринесоха следните състезатели:

1-во място отборно за Теодора Иванова, Добромира Данаилова и Светлана Иванова от СК „Феникс Арчъри“- гр. София.

2-ро място индивидуално и 2-ро място смесен отбор за Добромира Данаилова (факултет „Спорт“, семестриално завършила)

3-то място индивидуално за Теодора Иванова (IV курс, факултет "Педагогика")

В дивизия „компаунд” нашите състезатели заеха следните места:

1-во място индивидуално и 2-ро място отборно за Здравко Балджиев от СКСЛ "Титан" – гр. Пловдив (IV курс, факултет „Спорт“)

1-во място индивидуално и 1-во място смесени отбори за Калинка Иванова от СК „Феникс Арчъри“ (организатор обучение към катедрите "Мениджмънт и история на спорта" и „Технически и ледени спортове“).

Любомир Камишев от СК „Загорски стрелец“ (I курс, факултет „Спорт“) зае 6-то място в крайното класиране при младежите-рекърв.

Съдия на линията на стрелбата бе Даниела Гигова - инспектор към Центъра по качество и акредитация на НСА „Васил Левски“.