НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 4174635 Картинка 9251636 Картинка 10980598 Картинка 9928500 Картинка 11211550 Картинка 7258385 Картинка 5955061 Картинка 1982154 Картинка 3358742 Картинка 10269870

Шампионска титла за футболистите на НСА в НУШ 2022

Публикувано на 27 май 2022
Футболният мъжки отбор на НСА „Васил Левски“ завоюва шампионската титла от Национална универсиада 2022, след като на финала се наложи с 2:1 над тима на Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна.
През първото полувреме на срещата, която се игра на стадиона на Спортната академия превес имаха варненските студенти и логично поведоха от пряк свободен удар в 20-ата минута. Въпреки това играчите на НСА не спряха да контраатакуват и след отличен ъглов удар на Хидает Хюсеин съотборникът му Михаил Венков изравни резултата. Победното попадение за нашите студенти отбеляза Мирослав Илиев в 35-ата минута на двубоя, с което донесе за втора поредна година титлата за студентите на НСА в най-голямото събитие за университетски спорт в страната .
С бронзовите отличия в шампионата се окичиха отборите на Университета за национално и световно стопанство и Великотърновски университет „Св. Св. Кирил и Методий“.
Купите и наградите връчиха членът на Управителния съвет на Асоциацията за университетски спорт проф. Йордан Иванов и проф. Апостол Славчев, заместник-ректор на Национална спортна академия „Васил Левски“.