НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 5332629 Картинка 8610348 Картинка 12033298 Картинка 4285528 Картинка 7986316 Картинка 2567892 Картинка 8282857 Картинка 6076518 Картинка 3460812 Картинка 10634832

Ралица Маркова със сребърен медал от университетския шампионат по шахмат

Публикувано на 23 ноември 2021

В конкуренцията на 26 студенти от осем висши училища третокурсничката в НСА Ралица Маркова спечели сребърен медал от Националния университетски шампионат по шахмат, който се проведе в Спортната академия.
Шампионската титла при жените завоюва Дарина Димитрова от Химико-технологичния университет, а трета стана Радилена Бурева от Софийския университет.
При мъжете убедителен шампион със 7 точки от 7 възможни е Георги Николаев – Софийски университет, второ – трето място разделиха близнаците Антон и Кристиан Славейкови от УНСС. Отборен победител е Софийски университет „Св. Климент Охридски“, следван от Университета за национално и световно стопанство и Технически университет.
Главен ръководител на шампионата бе гл. ас. Радислав Атанасов, ръководител на сектор „Шахмат“ в катедра „Технически и ледени спортове“, а главен съдия – третокурсникът в специалност „Шахмат“ Гинчо Гочев.
 Възпитаникът на НСА Милен Василев, понастоящем строителен предприемач, осигури три допълнителни парични награди за победителите в щампионата, чийто организатор бе Асоциацията за студентски спорт „Академик“.