НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 4807657 Картинка 4242372 Картинка 4015775 Картинка 2463106 Картинка 5650764 Картинка 6543546 Картинка 1451218 Картинка 7545425 Картинка 10819137 Картинка 7104124

НСА "Васил Левски" извоюва купата за отборен шампион в Университетските зимни игри в Боровец за шести път

Публикувано на 17 март 2017

Въпреки огромната конкуренция представителите на Национална спортна академия "Васил Левски" триумфираха за шести пореден път с купата за комплексен отборен победител на завършилите в Боровец Университетски зимни игри, организирани от АУС „Академик“.

Тази година нашите представители спечелиха общо 24 медала, от които 10 златни, 9 сребърни и 5 бронзови медала. Купата бе връчена на победителите от министъра на младежта и спорта проф. Даниела Дашева. На второ място отново се класира Югозападен университет "Неофит Рилски" с 14 медала, а бронзът бе за Лесотехнически университет - София, който завоюва 8 медала .

Официални гости на церемонията по награждаването и закриването на игрите в Боровец бяха министърът на младежта и спорта проф. Даниела Дашева, министърът на образованието проф. Николай Денков, помощник- ректорът на НСА "Васил Левски"проф. Кирил Андонов, председателят на АУС „Академик“ доц. Златко Джуров, председателят на НПСС - Яна Вангелова и други.

През тази година на Национална зимна универсиада взеха участие над 300 студенти от 21 висши училища. Състояха стартове в няколко вида снежни спортове - ски алпийски, сноуборд, ски бягане, гигантски слалом, снежна щафета, шейна и ски рали. Спортното мероприятие се провежда за поредна година в к. к. Боровец с любезното домакинство на х-л "Рила" и "Бороспорт - АД".