НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 10546473 Картинка 8105969 Картинка 4191970 Картинка 6281959 Картинка 6676535 Картинка 6479689 Картинка 3447525 Картинка 3568503 Картинка 9057635 Картинка 8704473

Индивидуални титли и трето място в комплексното класиране на държавното първенство по скокове във вода за НСА

Публикувано на 20 август 2019

Състезателите на НСА завоюваха бронзовите медали в комплексното класиране за всички възрастови групи от държавното първенство по скокове във вода, проведено във Варна.

За 15-та поредна година шампиони станаха представителите на Клуба по плувни спортове „Витоша“ – София, а втори са скачачите на „Албатрос“-Варна.

В надпреварата при мъжете и жените за Купата на България състезателите на НСА са отново трети с актив от 92 точки.

Второкурсникът  Боян Савов стана шампион в дисциплината 1-метров трамплин при мъжете, а във възрастовата група при 12/13-годишните с 2 златни и 1 бронзов медал се окичи Лиляна Минчева, също от Клуба по плувни спортове към НСА.

Състезателят на НСА Димитър Исаев, който е и най-добрия български спортист в скоковете във вода пропусна първенството във Варна, поради контузия, получена на Европейското в Киев. Към настоящия момент той се нарежда на 38-мо място в световната ранглиста в дисциплината Кула 10 метра.

Източник: Хон. преп. Георги Чобанов, kатедра“Водни спортове“