НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 4270969 Картинка 2304049 Картинка 11266475 Картинка 9486589 Картинка 12264561 Картинка 6985745 Картинка 5132676 Картинка 11709914 Картинка 4042949 Картинка 6648500

Призови класирания на студентите от НСА на НУШ лека атлетика

Публикувано на 13 май 2019

Успешното представяне на студентите от Национална спортна академия в  Националната универсиада във Варна продължи и в състезанията по лека
атлетика.

Милена Миткова, която специализира в с скока на дължина, в първия състезателен ден се класира на трето място в бягането на 100 м с резултат от 12,2 сек. На следващия ден зае първо място в коронната си дисциплина с резултат от 6 м.

В скока на височина Венеса Цанова и Галина Николова постигнаха резултат от 155, което им отреди първо и второ място. В хвърлянията при жените НСА имаше тотална доминация, като при гюлето на стълбичката се наредиха Ивелина Досева -12,18, Магдалена Съйкова -11,24, Анна Чиприянова -10,86. В мятането на диск Магдалена Съйкова отново се окичи с медал, но този път златен с резултат от 40,45 м. Антония Щерева е със сребро, като нейното маскимално постижение в състезанието отговаря на 33,72. Ивелина Досева взе втори медал от състезание и остана с бронзовия медал на диск с постижение 32,08. В щафетата на 4х100 м отборът на НСА в състав Милена Мирева, Никол Петрова, Милена Миткова, Галина Николова, зае второ място. При щафета 4х400 м жените отново са на второ място (Деница Георгиева, Милена Мирева, Веселина Димитрова, Галина Николова).

Националният състезател в скока на височина и един от най-успешните атлети в последните години Тихомир Иванов спечели безапелационно златния медал само с един опит на 200 см. В скока на дължина НСА отново спечели златото, като Даниел Анков се приземи в трапа с резултат от 7,28. В спринта на 100 м Даян Карев грабна бронзовия медал с 10,8. При мъжете в тласкането на гюле НСА спечели първо и второ място (Илиас Судлакос -16,17, Михаил Михалев -15,90). В мятането на диск Димитър Правчански, Живко Господинов, Георги Димов се класираха в призовата тройка и оставиха другите университети без медал в тази дисциплина. Техните резултати са съответно 46,15, 40,93 и 39,12. В двете щафетни бягания при мъжете НСА спечели златните медали. Щафетата на 4х100 м бе в състав: Даниел Анков, Едуард Борисов, Марио Андреев и Даян Карев. В бягането на 4 по 400 участваха Марио Андреев, Едуард Борисов, Денис Димитров и Васил Власов.

Отборно класиране мъже: 1- НСА, 2-СУ, 3-ПУ

С постигнатите успехи НСА завоюва титлата комплексен шампион на НУШ Лека Атлетика Варна 2019.

Поздравления за всички участници и техните треньори!