НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 6451442 Картинка 1120146 Картинка 3301415 Картинка 742816 Картинка 511012 Картинка 9927380 Картинка 1295166 Картинка 2743079 Картинка 975914 Картинка 4435744

НСА с шампион в многобоя на държавния турнир по спортна гимнастика за купа България

Публикувано на 03 юни 2018

Успехи и отличия за състезателите на НСА на провелият се Държавен турнир за купата на България в гр. Варна 31.05-02.06.2018г. В състезанието участие взеха над 300 деца.

Отбора на академията завоюва 6-та позиция в отборната надпревара при момичетата и 9-та при момчетата. При момичетата спортната академия бе представена от Наталия Георгиева, Андреа Митова, Валерия Петрова, Александра Ценова, Калина Величкова и Божидара Харалампиева. Наталия Георгиева доминира отново в индивидуалната надпревара и завоюва титлата в многобоя, на отделните уреди спечели още 4 медала. Андреа Митова се нареди 10-та с два медала на смесена успоредка и греда, Валерия Петрова зае 43-то място, Александра Ценова 49-то, а Калина Величкова е на 52 позиция. Божидара Харалмпиева е 16-та при момичетата до 13г.

При момчетата академията бе представена от Филип Славов, Камен Димитров, Венелин Денчев, Виктор Вълчев и Даниел Славов. Филип Славов се нареди 12-ти в многобоя и завоюва два медала на прескок и висилка, Камен Димитров зае 33-то място, Венелин Денчев 31-то, а Виктор Вълчев е на 86-та позиция. Даниел Славов е 6-ти при момчетата до 12г. в многобоя и завоюва 5 медала от отделните уреди."