НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 9745788 Картинка 7945273 Картинка 8777235 Картинка 5977890 Картинка 7200838 Картинка 4389550 Картинка 9730093 Картинка 4230961 Картинка 9112132 Картинка 9286451

Шахматен клуб НСА - Клубен победител на най-големия детски турнир в България - Морско конче

Публикувано на 06 септември 2018

В "Спорт Палас" - Варна Завърши 43-тото издание на „Морско конче“ - най-титулуваният детски шахматен турнир у нас. Децата от шахматен клуб „НСА“ отново се представиха фантастично като взеха две купи и пет медала в различни възрастови групи. Убедете се сами:

Боряна Аршинкова е първа при момичета до 10 години с 6 от 7 възможни. Купа и златен медал за Боряна.

Ралица Аршинкова е първа при момичета до 8 години с 4 точки, взети в борба с момичета до 10 години. Купа и златен медал и за Ралица, както и плакет за най-малка участничка в събитието.

Ева Славева е бронзова меделистка при момичета до 8 години.

Мила Бъклова е с бронз при момичетата до 10 години. Единствено Мила взе победа над златната медалистка в събитието.

Петя Караиванова е втора при момичета до 12 години. Петя игра във възрастова група с момичета до 16 години, и само мъничко шанс не й достигна за първото място.

Много добри игри направиха и Кристиян Найденов /8-и при момчета до 10 години/, Даниел Марков /единствен от участниците победил златния медалист в най-оспорваната група „момчета до 10 години/ и Емил Узунов /6-и при момчета до 8 години/, като и тримата имат качества за по-предно класиране.

Чудесно се представи и Майкъл Григоров, за когото това е вторият голям шахматен форум. Майкъл е десети с 3,5 точки при момчета до 8 години.

Дебютно участие направи Денислав Благоев, който показа качества, които тепърва ще се развиват и утвърждават.

Шахматното събитие премина в духа на феърплей, с много настроение, хубаво време, шах и забавления.

Благодарим на организаторите на събитието за перфектните условия за игра!

Благодарим на децата и родителите за емоциите и подкрепата!